فروش انواع آهن آلات و همچنین قیمت لوله،ورق،میلگرد و…به روز

فروش انواع آهن آلات و همچنین قیمت لوله،ورق،میلگرد و...به روز -تجارت الکترونیک پارسایان
تهیه و توزیع انواع آهن آلات صنعتی و ساختمانی شامل:
انواع ورق کربن استیل سیاه ، روغنی و آلیاژیST37,A283,A516,17MN4,ST52
انواع ورق استنلس استیل با آلیاژهای304، 321، 316
ورق آجدار
ورق سوراخدار(پانچ)
ورق گالوانیزه
نبشی
ناودانی
تسمه
میلگرد ساده (شفت) و آجدار
انواع لوله استنلس استیل و کربن استیل در رده های مختلف
تیرآهن IPB,IPE
انواع پروفیل(قوطی)

جهت اخذ قیمت و خرید لطفا فرم مربوط به استعلام قیمت را در صفحه مربوطه پر نمایید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

همچنین صفحه اطلاعات فنی حاوی اطلاعات بیشتری در خصوص محصولات می باشد.

تیرآهن صنعتی و ساختمانی :

تیرآهن صنعتی و ساختمانی اساسی ترین عنصر در احداث وبنای ساختمان ها می باشد که گاهی در پروژه های صنعتی از تیرآهن صنعتی بهره می برند ، که به نسبت بال ها وعرض آن ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند ، تیرآهن هایی خارجی که در بازار ایران یافت می شوند عبارتند از :

تیرآهن استاندارد ایران واروپا (IPE) : که I شکل بوده وضخامت بال آن ثابت است.

تیرآهن استاندارد چین وروسیه (INP) : که I شکل بوده وضخامت بال آنها با فاصله گرفتن از جان تیر آهن کاهش می یابد.

تیرآهن بال پهن (IPB) : که H شکل و عریض بوده و در آن طول بال ها افزایش یافته است.

 

فروش انواع آهن آلات و همچنین قیمت لوله،ورق،میلگرد و...به روز -تجارت الکترونیک پارسایان

 

امروزه درکشورما ذوب آهن اصفهان توانسته با رقبای خارجی خود مقابله کرده وبه تولید این عنصر ارزشمند ساختمان سازی بپردازد ، البته تولید کننده های دیگر ایرانی نیز هم پای آن به تلاش های فراوانی پرداخته اند.
تیرآهن ها به روش نورد گرم تولید می شوند که رایج ترین روش تولید وشکل دهی فلزات است ، بدین روش که ابتدا شمش فولاد از نوع بلوم با مقطع وطول مشخص به درون کوره های حرارتی نورد ریخته شده و پس از رسیدن به درجۀ حرارت مورد نظرو عبور از قفسه های نورد ابتدایی که شامل مجموعه ای از غلتک ها می باشد ، مقطع آن کاهش وطول آن را افزایش می دهند و نهایتأ با عبوراز قفسه های نورد میانی وپایانی به شکل تیرآهن تبدیل می گردد وسپس به طول های مورد نظر برش وبسته بندی می شوند.

تیر آهن ها در ستون خرپا ، نعل ، درگاه ، تیردرپوشش سقف ها و پل های لانه زنبوری کاربرد دارند و برای استحکام بخشیدن به منازل در تکان های ناگهانی چون زلزله به کار می روند ، علامت V در این تیرها نشان دهنده سنگین بودن تیرها وعلامت L نشان دهندۀ سبک بودن تیرها می باشد .

گاهی تیرآهن ساختمانی را به تیرآهن های لانه زنبوری تبدیل می کنند ، این نوع تیر آهن به خاطر اینکه پس ازعملیات بریدن وجوش دادن به شکل لانۀ زنبور وشش ضلعی در می آیند و به خاطر وجود حفره هایی درون خود که به لانۀ زنبور شبیه است به این نام خوانده می شوند .

هدف از ساختن تیرهای لانه زنبوری این است که تیر توان خمشی بیشتری را با تغییر شکل نسبتأ کم و وزن کمتر در مقایسه با تیر نورد شدۀ شبیه به آن تحمل کند ، ارتفاع پروفیل ۱۸ را که دارای ۱۸ سانتی متر ارتفاع می باشد را می توان تا ۲۷ سانتی متر بیشتر کرد.

با تبدیل تیرآهن ساختمانی معمولی به تیرهای لانه زنبوری مدول مقطع وممان اینرسی ، مقطع تیرآهن بیشتر خواهد شد .

 

 

درمحلۀ دوم : مقاومت خمشی تیرآهن نیز بیشتر می شود ، در نتیجه تیرآهنی با ارتفاع بیشتر ، قوی تر و هم وزن نسبت به تیراصلی خواهیم داشت .

مرحله سوم : نیز با سبُک بودن تیر آهن و کم شدن وزن آن از نظر اقتصادی نیز به صرفه تر خواهد بود .

مرحله آخر: نیز از فضاها وحفره های ایجاد شده در جان تیره می توان برای عبور دادن لوله های تاسیساتی و برق استفاده کرد.

 

امروزه درکشورما ذوب آهن اصفهان توانسته با رقبای خارجی خود مقابله کرده وبه تولید این عنصر ارزشمند ساختمان سازی بپردازد ، البته تولید کننده های دیگر ایرانی نیز هم پای آن به تلاش های فراوانی پرداخته اند. تیرآهن ها به روش نورد گرم تولید می شوند که رایج ترین روش تولید وشکل دهی فلزات است ، بدین روش که ابتدا شمش فولاد از نوع بلوم با مقطع وطول مشخص به درون کوره های حرارتی نورد ریخته شده و پس از رسیدن به درجۀ حرارت مورد نظرو عبور از قفسه های نورد ابتدایی که شامل مجموعه ای از غلتک ها می باشد ، مقطع آن کاهش وطول آن را افزایش می دهند و نهایتأ با عبوراز قفسه های نورد میانی وپایانی به شکل تیرآهن تبدیل می گردد وسپس به طول های مورد نظر برش وبسته بندی می شوند. تیر آهن ها در ستون خرپا ، نعل ، درگاه ، تیردرپوشش سقف ها و پل های لانه زنبوری کاربرد دارند و برای استحکام بخشیدن به منازل در تکان های ناگهانی چون زلزله به کار می روند ، علامت V در این تیرها نشان دهنده سنگین بودن تیرها وعلامت L نشان دهندۀ سبک بودن تیرها می باشد . گاهی تیرآهن ساختمانی را به تیرآهن های لانه زنبوری تبدیل می کنند ، این نوع تیر آهن به خاطر اینکه پس ازعملیات بریدن وجوش دادن به شکل لانۀ زنبور وشش ضلعی در می آیند و به خاطر وجود حفره هایی درون خود که به لانۀ زنبور شبیه است به این نام خوانده می شوند . هدف از ساختن تیرهای لانه زنبوری این است که تیر توان خمشی بیشتری را با تغییر شکل نسبتأ کم و وزن کمتر در مقایسه با تیر نورد شدۀ شبیه به آن تحمل کند ، ارتفاع پروفیل ۱۸ را که دارای ۱۸ سانتی متر ارتفاع می باشد را می توان تا ۲۷ سانتی متر بیشتر کرد. با تبدیل تیرآهن ساختمانی معمولی به تیرهای لانه زنبوری مدول مقطع وممان اینرسی ، مقطع تیرآهن بیشتر خواهد شد .

 

تیرآهن صنعتی و ساختمانی

دریافت استعلام قیمت به روز

همین حالا لوازمی که نیاز دارید از قیمتش با خبر شوید،فقط کافیه وارد صفحه زیر بشید و لوازمی که نیاز دارید رو برای ما ارسال کنید.

فهرست